Úvod > Základní škola > HBSRPDŠ

Drakiáda aneb Jak vycvičit draka

Již tradičně patří k nástupu podzimních sychravých dnů, plných padajících barevných listů a větrného, pošmourného počasí, šustění křídel papírových draků. Letošní drakiádu pořádanou 18.10.2022 rodiči SRPDŠ Horní Bludovice ve spolupráci s přírodovědným turistickým kroužkem Smíšci doprovázelo krásné, slunné, ale především větrné odpoledne. Nejeden drak se vznesl vysoko do oblak a děti si užívaly pohodový den.

Na obloze se utkalo nespočetně velké množství papírových draků, které pouštěly nadšené děti v doprovodu svých maminek i tatínků. Za nejedním dráčkem jsme, ale mohli potkat i obětavé babičky a dědečky, kteří doprovázeli svá vnoučátka.

Děti se svými dráčky soutěžily ve třech kategoriích: Nejlépe létající drak, nejzajímavější ručně vyrobený drak a nejoriginálnější drak. Porota měla vybrat mezi množstvím soutěžních draků toho nejlepšího a nejhezčího. I přesto, že to byl náročný úkol, porota vybrala ty nejlepší a největší dravce oblohy a odměnila všechny soutěžící malou dobrotou a dárkem.

Neodmyslitelnou součástí Drakiády je každý rok účast paní učitelky Mgr. Ivany Rudzké, která svým objetím a pohlazením vyloudí úsměv na nejedné dětské tvářičce. A připomene nám dospělým, že naše škola a školka jsou rodinným a domáckým prostředím, kde se všichni znají a mají rádi.

Odpoledne děti a rodiče mohli zakončit posezením u ohniště, s dobrým ovocným punčem a opečeným špekáčkem. Zábava trvala až do pozdních večerních hodin. U ohně vznikla nová cenná přátelství nejen mezi dětmi, ale i rodiči a učitelským sborem.

Závěrem bychom chtěli poděkovat mysliveckému spolku Bukovina, který dětem poskytl zdarma zázemí Myslivecké chaty. Osobní poděkování potom patří panu Petru Sobkovi a panu Karlu Zádrapovi, kteří obětavě připravili dětem ohniště a pomohli porotě vyhodnotit nejlepšího draka.

Nemenší poděkování patří paní Hadašové z Petřvaldské pekárny, která zajistila zdarma dětem chléb ke špekáčkům.

Za SRPDŠ Horní Bludovice tímto děkujeme za příjemně strávené úterní odpoledne a budeme se těšit na vás i na vaše nové dráčky zase za rok.

Předseda SRPDŠ Bc. Stanislava Hulenková

Vedoucí turistického klubu Smíšci Věrka Petrová

HBSRPDŠ

Spolupráce se SRPDŠ a ostatními spolky

SRPDŠ vytváří pro žáky MŠ a ZŠ akce sportovního a zábavného charakteru. Rovněž podporuje ZŠ a MŠ peněžitými dary. V letošním školním roce pracuje aktivní klub SRPDŠ , který se rozrostl o nové členy. Ve spolupráci se SRPDŠ jsme uspořádali mnoho akci.

Mikulášská nadílka

Rodiče naší školy uspořádali pro děti mikulášskou nadílku. Školu poctil návštěvou nejen Mikuláš, ale i čert s andělem.

Zdobení perníčků

Maminky připravily perníkové těsto a děti si vyzkoušely své pekařské umění. Perníčky se opravdu povedly.

Dětský karneval

V tomto školním roce jsme uspořádali dětský karneval.

Velikonoční překvapení

Maminky ze SRPDŠ navštívily děti ve škole i ve školce kde poschovávaly dětem Kinder-vajíčka. Děti je pak musely hledat a každý, kdo vajíčko našel, mohl si na něm pochutnat.

Dětské radovánky

Dětské radovánky se uskuteční na víceúčelovém hřišti. Celá škola si připraví bohatý program v podobě různých tanečních vystoupení. Proběhne zde i loučení s žáky 5. ročníku, kteří již ze školy odcházejí. U této příležitosti pasujeme předškoláčky na budoucí prvňáčky. Všichni se po ukončení programu mohou zapojit do různých soutěží, které pro ně připraví maminky ze SRPDŠ. Obecní úřad zařídí pro děti i skákací hrad. Vše vyvrcholí bohatou tombolou.

Dárek pro předškoláky, 1. a 5. třídy na závěr školního roku

Příspěvek na školu v přírodě