Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > HBSRPDŠ

2023/2024

Drakiáda  


Podzim je obdobím příprav na dlouhou a náročnou zimu. Slunce postupně ztrácí svoji sílu, dny se stále zkracují. Pomalu, ale jistě převládá chlad a tma. Lidé už od nepaměti usilují, aby si chladné, sychravé dny podzimu zpříjemnili venkovními aktivitami. Podzim je časem pouštění draků, takže nevadí, když na polích vyfukuje. Zábavnou tradiční podzimní aktivitou je DRAKIÁDA, kterou pořádají každoročně rodiče SRPDŠ při základní škole Horní Bludovice ve spolupráci se SMÍŠKY.


Letošní drakiáda proběhla v úterý 17. října, již tradičně na Myslivecké chatě. Počasí bylo příjemné, místy letní. Horší bylo, že téměř nefoukal vítr, ale i tak se povedlo na oblohu vznést několik draků.


Děti se mohly zaregistrovat ve třech soutěžních kategoriích a to: o nejlépe létajícího draka, nejkrásnějšího ručně vyrobeného draka a nejoriginálnějšího draka. Zaregistrovalo se celkem 50 soutěžících. Porota, která se skládala z předsedkyně SRPDŠ paní Hulenkové, vedoucích „Smíšků" paní Petrové a pana Peikla měla nelehký úkol. Nejkrásnější ručně vyrobené, nejlépe létající a originální draky byly odměněny pěknými cenami. Pro ostatní soutěžící děti byly připraveny upomínkové předměty a drobné odměny.


Nadcházející večer strávili rodiče s dětmi a pedagogickým sborem u připraveného táboráku, kde společně opékali špekáčky.


Vedení SRPDŠ děkuje představitelům obce za jejich podporu při připravovaných akcích pro děti naší obce. Nemalé poděkování patří myslivcům ze spolku BUKOVINA panu Sobkovi, panu Zadrapovi a panu Pohludkovi, kteří nám pomohli s přípravou Myslivecké chaty a jejího okolí. Za rok se na děti a jejich rodiče opět těšíme.


Předseda spolku: Stanislava Hulenková

 

2023

Maškarní karneval pořádaný rodiči ze SRPDŠ

Trubka troubí, vytrubuje, s bubínkem nám oznamuje, že přišel ve čtvrtek 23. 2. 2023 na obecní sál Horních Bludovic maškarní bál. Rodiče SRPDŠ proměnili obecní sál v pohádkovou říši princezen, princů, draků a vodníků, motýlu i čertíků, všech možných zvířátek a akčních hrdinů. Z Bradavic dorazil i Harry Potter a přibral po cestě obávanou Wednesday.

Karneval provázel taneční a soutěžní blok, který pro děti připravili ,,Klauni na volné noze“, pan Bedřich a pan Alois, kteří umějí udělat z komára velblouda. Jak o sobě klauni říkají, jeden je geniálně hloupý, druhý hloupě geniální, prostě ta nejlepší dvojka klaunů pro dětskou karnevalovou show. Oba dokázali svým osobitým způsobem přivést naše děti v úžas, chechot, vřískot, radost a za břicho popadání se. Děti i rodiče si s klauny užili zábavné odpoledne.

Bohaté občerstvení i zajímavou tombolu pro děti připravili rodiče SRPDŠ. Pořadatelé děkují všem rodičům za lákavé pohoštění, které dětem přinesli, a také za úžasné výhry do tomboly. Děkujeme vám všem za vytvoření skvělé atmosféry, kterou si užívaly nejen děti, ale i dospělí.

Rodiče SRPDŠ děkují vedení obce Horních Bludovic za podporu a aktivní pomoc, při plánování a realizaci karnevalu.

Doufáme, že se nám podařilo příjemně zpestřit kulturní život dětí i rodičů a věříme, že se – stejně jako my – budete těšit na příští rok, kdy s přípravou karnevalového odpoledne opět počítáme.

Za spolek rodičů Hulenková Stanislava  

 
jiri.cudlin@seznam.cz Vám zasílá zásilku
 STÁHNOUT ZÁSILKU 
vzkaz od odesílatele  
odkaz na zásilku www.uschovna.cz/zasilka/HTA2VNEE85L24SRZ-52G
kód zásilky HTA2VNEE85L24SRZ-52G
velikost zásilky 621.7 MB
uloženo do 14.3.2023
soubory v zásilce
  Karneval.7z 621.7 MB
Vaše zásilka byla uložena na našem serveru a adresátům jsme poslali e-mail s informacemi o tom, jak si ji mohou vyzvednout. Každý adresát obdrží vlastní odkaz na zásilku. Pokud chcete zásilku předat dalším lidem, pošlete jim výše uvedený odkaz.
  • posílejte soubory snadno, bezpečně a neomezenou rychlostí
  • zásilky do 30 GB zdarma a bez registrace
  •  až 50 GB s neomezeným počtem stažení
 

2022

Drakiáda aneb Jak vycvičit draka

Již tradičně patří k nástupu podzimních sychravých dnů, plných padajících barevných listů a větrného, pošmourného počasí, šustění křídel papírových draků. Letošní drakiádu pořádanou 18.10.2022 rodiči SRPDŠ Horní Bludovice ve spolupráci s přírodovědným turistickým kroužkem Smíšci doprovázelo krásné, slunné, ale především větrné odpoledne. Nejeden drak se vznesl vysoko do oblak a děti si užívaly pohodový den.

Na obloze se utkalo nespočetně velké množství papírových draků, které pouštěly nadšené děti v doprovodu svých maminek i tatínků. Za nejedním dráčkem jsme, ale mohli potkat i obětavé babičky a dědečky, kteří doprovázeli svá vnoučátka.

Děti se svými dráčky soutěžily ve třech kategoriích: Nejlépe létající drak, nejzajímavější ručně vyrobený drak a nejoriginálnější drak. Porota měla vybrat mezi množstvím soutěžních draků toho nejlepšího a nejhezčího. I přesto, že to byl náročný úkol, porota vybrala ty nejlepší a největší dravce oblohy a odměnila všechny soutěžící malou dobrotou a dárkem.

Neodmyslitelnou součástí Drakiády je každý rok účast paní učitelky Mgr. Ivany Rudzké, která svým objetím a pohlazením vyloudí úsměv na nejedné dětské tvářičce. A připomene nám dospělým, že naše škola a školka jsou rodinným a domáckým prostředím, kde se všichni znají a mají rádi.

Odpoledne děti a rodiče mohli zakončit posezením u ohniště, s dobrým ovocným punčem a opečeným špekáčkem. Zábava trvala až do pozdních večerních hodin. U ohně vznikla nová cenná přátelství nejen mezi dětmi, ale i rodiči a učitelským sborem.

Závěrem bychom chtěli poděkovat mysliveckému spolku Bukovina, který dětem poskytl zdarma zázemí Myslivecké chaty. Osobní poděkování potom patří panu Petru Sobkovi a panu Karlu Zádrapovi, kteří obětavě připravili dětem ohniště a pomohli porotě vyhodnotit nejlepšího draka.

Nemenší poděkování patří paní Hadašové z Petřvaldské pekárny, která zajistila zdarma dětem chléb ke špekáčkům.

Za SRPDŠ Horní Bludovice tímto děkujeme za příjemně strávené úterní odpoledne a budeme se těšit na vás i na vaše nové dráčky zase za rok.

 

Předseda SRPDŠ Bc. Stanislava Hulenková

Vedoucí turistického klubu Smíšci Věrka Petrová

 

 

HBSRPDŠ

Spolupráce se SRPDŠ a ostatními spolky

SRPDŠ vytváří pro žáky MŠ a ZŠ akce sportovního a zábavného charakteru. Rovněž podporuje ZŠ a MŠ peněžitými dary. V letošním školním roce pracuje aktivní klub SRPDŠ , který se rozrostl o nové členy. Ve spolupráci se SRPDŠ jsme uspořádali mnoho akci.

Mikulášská nadílka

Rodiče naší školy uspořádali pro děti mikulášskou nadílku. Školu poctil návštěvou nejen Mikuláš, ale i čert s andělem.

Zdobení perníčků

Maminky připravily perníkové těsto a děti si vyzkoušely své pekařské umění. Perníčky se opravdu povedly.

Dětský karneval

V tomto školním roce jsme uspořádali dětský karneval.

Velikonoční překvapení

Maminky ze SRPDŠ navštívily děti ve škole i ve školce kde poschovávaly dětem Kinder-vajíčka. Děti je pak musely hledat a každý, kdo vajíčko našel, mohl si na něm pochutnat.

Dětské radovánky

Dětské radovánky se uskuteční na víceúčelovém hřišti. Celá škola si připraví bohatý program v podobě různých tanečních vystoupení. Proběhne zde i loučení s žáky 5. ročníku, kteří již ze školy odcházejí. U této příležitosti pasujeme předškoláčky na budoucí prvňáčky. Všichni se po ukončení programu mohou zapojit do různých soutěží, které pro ně připraví maminky ze SRPDŠ. Obecní úřad zařídí pro děti i skákací hrad. Vše vyvrcholí bohatou tombolou.

Dárek pro předškoláky, 1. a 5. třídy na závěr školního roku

Příspěvek na školu v přírodě