Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > HBSRPDŠ

2023

Maškarní karneval pořádaný rodiči ze SRPDŠ

Trubka troubí, vytrubuje, s bubínkem nám oznamuje, že přišel ve čtvrtek 23. 2. 2023 na obecní sál Horních Bludovic maškarní bál. Rodiče SRPDŠ proměnili obecní sál v pohádkovou říši princezen, princů, draků a vodníků, motýlu i čertíků, všech možných zvířátek a akčních hrdinů. Z Bradavic dorazil i Harry Potter a přibral po cestě obávanou Wednesday.

Karneval provázel taneční a soutěžní blok, který pro děti připravili ,,Klauni na volné noze“, pan Bedřich a pan Alois, kteří umějí udělat z komára velblouda. Jak o sobě klauni říkají, jeden je geniálně hloupý, druhý hloupě geniální, prostě ta nejlepší dvojka klaunů pro dětskou karnevalovou show. Oba dokázali svým osobitým způsobem přivést naše děti v úžas, chechot, vřískot, radost a za břicho popadání se. Děti i rodiče si s klauny užili zábavné odpoledne.

Bohaté občerstvení i zajímavou tombolu pro děti připravili rodiče SRPDŠ. Pořadatelé děkují všem rodičům za lákavé pohoštění, které dětem přinesli, a také za úžasné výhry do tomboly. Děkujeme vám všem za vytvoření skvělé atmosféry, kterou si užívaly nejen děti, ale i dospělí.

Rodiče SRPDŠ děkují vedení obce Horních Bludovic za podporu a aktivní pomoc, při plánování a realizaci karnevalu.

Doufáme, že se nám podařilo příjemně zpestřit kulturní život dětí i rodičů a věříme, že se – stejně jako my – budete těšit na příští rok, kdy s přípravou karnevalového odpoledne opět počítáme.

Za spolek rodičů Hulenková Stanislava  

 
jiri.cudlin@seznam.cz Vám zasílá zásilku
 STÁHNOUT ZÁSILKU 
vzkaz od odesílatele  
odkaz na zásilku www.uschovna.cz/zasilka/HTA2VNEE85L24SRZ-52G
kód zásilky HTA2VNEE85L24SRZ-52G
velikost zásilky 621.7 MB
uloženo do 14.3.2023
soubory v zásilce
  Karneval.7z 621.7 MB
Vaše zásilka byla uložena na našem serveru a adresátům jsme poslali e-mail s informacemi o tom, jak si ji mohou vyzvednout. Každý adresát obdrží vlastní odkaz na zásilku. Pokud chcete zásilku předat dalším lidem, pošlete jim výše uvedený odkaz.
  • posílejte soubory snadno, bezpečně a neomezenou rychlostí
  • zásilky do 30 GB zdarma a bez registrace
  •  až 50 GB s neomezeným počtem stažení
 

2022

Drakiáda aneb Jak vycvičit draka

Již tradičně patří k nástupu podzimních sychravých dnů, plných padajících barevných listů a větrného, pošmourného počasí, šustění křídel papírových draků. Letošní drakiádu pořádanou 18.10.2022 rodiči SRPDŠ Horní Bludovice ve spolupráci s přírodovědným turistickým kroužkem Smíšci doprovázelo krásné, slunné, ale především větrné odpoledne. Nejeden drak se vznesl vysoko do oblak a děti si užívaly pohodový den.

Na obloze se utkalo nespočetně velké množství papírových draků, které pouštěly nadšené děti v doprovodu svých maminek i tatínků. Za nejedním dráčkem jsme, ale mohli potkat i obětavé babičky a dědečky, kteří doprovázeli svá vnoučátka.

Děti se svými dráčky soutěžily ve třech kategoriích: Nejlépe létající drak, nejzajímavější ručně vyrobený drak a nejoriginálnější drak. Porota měla vybrat mezi množstvím soutěžních draků toho nejlepšího a nejhezčího. I přesto, že to byl náročný úkol, porota vybrala ty nejlepší a největší dravce oblohy a odměnila všechny soutěžící malou dobrotou a dárkem.

Neodmyslitelnou součástí Drakiády je každý rok účast paní učitelky Mgr. Ivany Rudzké, která svým objetím a pohlazením vyloudí úsměv na nejedné dětské tvářičce. A připomene nám dospělým, že naše škola a školka jsou rodinným a domáckým prostředím, kde se všichni znají a mají rádi.

Odpoledne děti a rodiče mohli zakončit posezením u ohniště, s dobrým ovocným punčem a opečeným špekáčkem. Zábava trvala až do pozdních večerních hodin. U ohně vznikla nová cenná přátelství nejen mezi dětmi, ale i rodiči a učitelským sborem.

Závěrem bychom chtěli poděkovat mysliveckému spolku Bukovina, který dětem poskytl zdarma zázemí Myslivecké chaty. Osobní poděkování potom patří panu Petru Sobkovi a panu Karlu Zádrapovi, kteří obětavě připravili dětem ohniště a pomohli porotě vyhodnotit nejlepšího draka.

Nemenší poděkování patří paní Hadašové z Petřvaldské pekárny, která zajistila zdarma dětem chléb ke špekáčkům.

Za SRPDŠ Horní Bludovice tímto děkujeme za příjemně strávené úterní odpoledne a budeme se těšit na vás i na vaše nové dráčky zase za rok.

 

Předseda SRPDŠ Bc. Stanislava Hulenková

Vedoucí turistického klubu Smíšci Věrka Petrová

 

 

HBSRPDŠ

Spolupráce se SRPDŠ a ostatními spolky

SRPDŠ vytváří pro žáky MŠ a ZŠ akce sportovního a zábavného charakteru. Rovněž podporuje ZŠ a MŠ peněžitými dary. V letošním školním roce pracuje aktivní klub SRPDŠ , který se rozrostl o nové členy. Ve spolupráci se SRPDŠ jsme uspořádali mnoho akci.

Mikulášská nadílka

Rodiče naší školy uspořádali pro děti mikulášskou nadílku. Školu poctil návštěvou nejen Mikuláš, ale i čert s andělem.

Zdobení perníčků

Maminky připravily perníkové těsto a děti si vyzkoušely své pekařské umění. Perníčky se opravdu povedly.

Dětský karneval

V tomto školním roce jsme uspořádali dětský karneval.

Velikonoční překvapení

Maminky ze SRPDŠ navštívily děti ve škole i ve školce kde poschovávaly dětem Kinder-vajíčka. Děti je pak musely hledat a každý, kdo vajíčko našel, mohl si na něm pochutnat.

Dětské radovánky

Dětské radovánky se uskuteční na víceúčelovém hřišti. Celá škola si připraví bohatý program v podobě různých tanečních vystoupení. Proběhne zde i loučení s žáky 5. ročníku, kteří již ze školy odcházejí. U této příležitosti pasujeme předškoláčky na budoucí prvňáčky. Všichni se po ukončení programu mohou zapojit do různých soutěží, které pro ně připraví maminky ze SRPDŠ. Obecní úřad zařídí pro děti i skákací hrad. Vše vyvrcholí bohatou tombolou.

Dárek pro předškoláky, 1. a 5. třídy na závěr školního roku

Příspěvek na školu v přírodě