Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Mateřská škola Horní Bludovice > Aktuality MŠ Horní Bludovice > Podzimní výstavka, vaření, dlabání a strašení....

Podzimní výstavka, vaření, dlabání a strašení....



Milí rodiče a děti,

pořád pokračujeme ve sběru přírodnin. Spolu s ovocem a zeleninou si tvoříme podzimní výstavku na schodišti do školky. Z jablíček jsme si již upekli štrůdl, namixovali přesnídávku a ochutnali mošt. Z brambor jsme si vyrobili panáčka Bramboráčka a některé z brambor jsme si sami uvařili a již snědli. Z manga jsme ochutnali špíz ...bez špejle. Z kaštanů jsme si vyrobili korále značky Kaštanowski - Nudlowski a ze žaludů tvoříme obrázky na koberci.

Budeme rádi také za skřítky Podzimníčky, pokud se Vám podaří nějakého vyrobit - z klacíků, travin, listů... My jsme si dva skřítky vyrobili - z listů a otisků rukou, jen vítr se hněval, že jsou na nástěnce a ne na travinách a tak je shodil :-).

Dejte dětem, prosím, také čistou skleničku od přesnídávky. Budeme si sami vařit dýňovou polévku a trošku možná zbude na domů :-).

Také si dýně vydlabeme, /24. 10. 2022/ abychom mohli na "Strašidlácký den" /25. 10. 2022/ strašit a měli tu správnou atmosféru. Bez svítících dýní by to nebylo ono. A bez kostýmů také ne.

Děkujeme moc za pomoc a spolupráci. Rovněž děkujeme za náměty, které nám přinášíte či posíláte fotečky. Také děkujeme za dobroty, které nám posíláte ...např. jablkovou buchtu, vitamíny, ukázky sušených hub, sušená jablka, dřevěná kolečka na tvoření, krásné šišky, .... za auto, které jsme pomalovali :-) :-)

Přejeme Vám všem hezký den a s úsměvem :-)