3. třída
O třídě


Broučkiáda

Tak jako každý rok se v naší škole ve čtvrtek 8. 11. konala tradiční Broučkiáda. Děti si přinesly světýlka (baterku, lampičku, lampión). Někteří malí, ale i velcí, včetně paní učitelek, se převlékli za broučky. Poté se všichni vydali na „broučí“ trasu a poznávali, jak vypadají Bludovice ve tmě. Po procházce se ve škole plnily „záludné“ úkoly. I když nebyly jednoduché, děti si s nimi poradily. Pro šikovné broučky byla nachystaná sladká odměna, kterou s chutí spořádali.

Slet broučků se vydařil, tak příští rok po zimním spánku opět na viděnou!

 

Den zdravé stravy – příprava salátů

 

25. 10. 2018 se třída sedmi čtvrťáků a pěti páťáků proměnila v přípravnu salátů z ovoce a zeleniny. Hoši a dívky si přinesli potřebné pracovní náčiní, plody ovoce, zeleniny, nezbytné suroviny (koření, smetanu, ocet, apod.) a také pracovní oblečení. Svůj úkol brali velmi vážně. Někteří již měli uvařené těstoviny, jiní zase namíchané poměry koření. Každý z „kuchařů“ si připravil svůj recept na salát, který jedí doma a o který se chtěl podělit s ostatními.

 

Před samotnou činností jsme si společně popovídali „Proč máme jíst ovoce, zeleninu a čím prospívají našemu zdraví“. Pak už všichni jen pilně krájeli, míchali, dochucovali. Byl to tým na slovo vzatých odborníků. A výsledek – vynikající!  Jako důkaz posloužila tradiční ochutnávka nejen u žáků ostatních tříd, školky, pedagogů, ale i u p. kuchařek a p. vedoucí naší školní jídelny. Všem chutnalo a mladí kuchaři byli pochváleni. A možná, kdyby se objevila z pohádky B. Němcové princezna Lada, udělila by našim kuchtíkům „Řád zlaté vařečky“. Ale i bez „Řádu“ ukázali žáci své dovednosti, které určitě uplatní i v pozdějších letech.

4. a 5.ročník

V letošním školním roce je ve čtvrté třídě 7 dětí, z toho 6 děvčat a 1 chlapec. Pátá třída má 5 dětí, z toho jsou 3 děvčata a 2 chlapci. Ve třídě s námi pracuje paní asistentka, která je oporou pro všechny děti a nikomu neodmítne pomoci.

 Pátá třída je klidná a zodpovědná. Čtvrtá třída s převahou děvčat je temperamentní, kreativní. Naše třída se nachází v dolní učebně, která zároveň slouží jako školní družina. Ve třídě se během výuky vystřídají všichni učitelé naší školy. Žáci si tak v klidu (v malém počtu) zvykají na styl výuky, která bude na 2. stupni. Atmosféra ve třídě je dobrá. Žáci se aktivně zapojují do výuky, umějí pracovat ve skupinách, samostatně a navzájem si také pomáhají. Ve třídě máme i dostatek prostoru pro relaxaci a hry.

 

 

 

 

 

 

 

Aktuality
  • 9.12.2018 | Mateřská školka Vánoční nadílka ve školce Milí rodiče, v pátek 14. 12. 2018 si děti ve školce užijí "Školkového Ježíška". Děkujeme Ježíškovi a všem (rodičům, Obecnímu úřadu Horní Bludovice ), kteří jste nám pomohli a zakoupili hračky…
    | detail |
  • 9.12.2018 | Mateřská školka Vánoční besídka "Vánoční zvoneček tiše zvoní, v pokoji jedlička lesem voní........"   Milí rodiče, hosté, ve čtvrtek dne 13. 12. 2018 v 15, 30 hodin Vás srdečně zveme na "Vánoční besídku" v prostorách…
    | detail |
  • 13.11.2018 | Mateřská školka Jarmark Vážení rodiče,   v neděli 2. 12. 2018 se koná tradiční "Jarmark" obce Horní Bludovice. Naši školáci i školkáčci (z obou školek) se jej zúčastní s krátkým vystoupením.   Děkujeme již předem…
    | detail |

Archív aktualit