Modernizace školy

V letošním školním roce jsme se zaměřili především na obnovu a rozvoj výpočetní techniky. Z projektu EU pod názvem Počítač je můj kamarád jsme vybavili jednu učebnu interaktivní tabulí a 6 počítači s příslušenstvím. Do další třídy jsme zakoupili z finančních prostředků tohoto projektu novou terminálovou učebnu. Pro zkvalitnění výuky jazyků jsme pořídili velmi moderní jazykovou laboratoř Mercurius. S tímto rozvojem výpočetní techniky bylo nutné vybudování rozsáhlé kabeláže. S rozvojem výpočetní techniky jsme zakoupili pro žáky nové výukové programy.

Pro zlepšení pracovních podmínek pro pedagogy jsme vytvořili dva kabinety pro vyučující a sekretariát. Ředitelna byla vybavena novým nábytkem a vytvořil se tak prostor pro konání provozních porad, protože ve škole nemáme sborovnu.

Další prioritou se stala modernizace školní kuchyně, která již byla značně zastaralá. Provedli jsme částečnou rekonstrukci kuchyně a zabudovali zde myčku i s mycím pultem, dále bylo zakoupeno zařízení pro udržení stálé teploty pokrmů a nové nádobí.

V tomto školním roce jsme vybudovali, za velké podpory  obecního úřadu, dětské hřiště, které využívají děti mateřské školy i žáci základní školy. V tomto areálu jsme zřídili i učebnu v přírodě s altánkem. Tento areál byl osázen stromy, okrasnými rostlinami a živým plotem.

• 12.9.2019 | Mateřská školka Schůzka v MŠ Vážení rodiče, v úterý dne 17. 9. 2019 v 16 hodin se koná schůzka v herně Mateřské školy Horní Bludovice. Jsou srdečně zváni všichni rodiče obou školek (Žermanice i Bludovice). A jsou také…
  • 10.9.2019 | Mateřská školka Fotografování Milí rodiče, v pátek 13. 9. 2019 se fotografujeme na jednotlivé sady fotografií s "Vánoční tematikou". Součástí fotografování bude shlédnutí programu mobilního planetária. Těšíme se:-)
  • 10.9.2019 | Mateřská školka Divadlo Milí rodiče, ve čtvrtek 12. 9. 2019 v 8, 00 hod. přijede do naší mateřské školy divadlo s pohádkou "Dědeček Hříbeček" Těšíme se na představení:-).